Roczny kurs jogi

październik 2023- wrzesień 2024

Roczny kurs jogi jest adresowany do osób, które praktykują jogę minimum 3 lata i którym nie wystarczają już regularne zajęcia w szkole.

Kurs jest dla osób, które praktykują już samodzielne, albo chciałyby praktykować, ale potrzebują ukierunkowania w tej dziedzinie. Chcą pogłębić swoja wiedzę i umiejętności, rozwinąć swoją ścieżkę jogiczną. Kurs może też być pierwszym etapem rozwoju dla osób, które w przyszłości chciałyby uczyć jogi.

Oprócz regularnych klas jogi na poziomie zaawansowanym, kurs jest rozszerzony o naukę układania poprawnych sekwencji asan, opracowywanie i referowanie lektur, wykłady z filozofii jogi z dr Niną Budziszewską adiunktą Zakładu Filologii Indyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wykłady z anatomii z dyplomowanym fizjoterapeutą Mateuszem Puśleckim.

Kurs nie jest przeznaczony dla osób początkujących.

Oprócz całodniowych 6 modułów wymagane jest uczestnictwo w 3 warsztatach w roku (min. 2 dniowych organizowanych przez szkołę Manomani). Uczestnicy kursu otrzymują 10% zniżki na wybrane przez siebie warsztaty.

Uwaga. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją obecności na wszystkich 6 modułach, zgodą na realizację zadanych zagadnień oraz obecnością na 3 warsztatach. W przypadku nieobecności uczestnik ponosi koszty- zjazdy 100%, warsztaty 50%

Terminy modułów:

I. 28 października 2023- pozycje stojące

II. 16 grudnia 2023- siady i skłony

III. 17 lutego 2024- wygięcia w tył

IV. 13 kwietnia 2024- skręty i pozycje brzuszne

V. 22 czerwca 2024- pozycje odwrócone

VI. 14 września 2024- pozycje regeneracyjne

Plan dnia:

g.8.00-10.00 praktyka asan

g.10.15-11.15 wykład z filozofii jogi

g.11.30-12.30 referaty z lektur

g.12.30-14.30 przerwa obiadowa

g.14.30-15.30- wykład z anatomii- teoria i praktyka

g.15.30-18.00- nauka sekwencjonowania, praktyka asan

Plan dnia jest ramowy, może ulec przeszeregowaniu i przesunięciom czasowym.

Cena: 2150 pln

Płatność w ratach: zaliczka 250 pln- przed kursem, I moduł wpłata 900 pln, II-VI moduł po 200 pln.

Dane do płatności na stronie Kontaktu.

Uwaga. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie kursu:

Maria Gutterwil– nauczycielka jogi wg przekazu B.K.S. Iyengara z niemal 20 letnim doświadczeniem. Aktualnie posiada dyplom nauczycielki jogi II stopnia wydany przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, gdzie jeździ corocznie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara i komisji certyfikacyjnej nadającej stopnie nauczycielskie, mentorka młodszego pokolenia wrocławskich nauczycieli.

Nina Budziszewska– adiunkta w Zakładzie Filologii indyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, kieruje Studiami Podyplomowymi Jogi Klasycznej na UWr, autorka książki „Himalaje. W poszukiwaniu joginów” (Sensus 2019). W jodze fascynuje mnie przede wszystkim jej filozoficzna wszechstronność oraz moc transformacji psychosomatycznej. Pierwsze asany na macie zaczynałam w szkole jogi Manomani 🙂

Mateusz Puślecki– dyplomowany fizjoterapeuta. Specjalista rehabilitacji ortopedycznej i sportowej o wieloletnim doświadczeniu w zawodzie. Pracował w Chinach, gdzie przez 4 lata zdobywał doświadczenie jako fizjoterapeuta w klinice oraz wykładowca na lokalnej uczelni Kunming Medical University. Na co dzień miłośnik wspinaczki górskiej, biegania oraz zdrowego stylu życia.