Nauczycielki

Marianna Gutterwil

Marianna – założycielka i właścicielka szkoły. Historyczka sztuki od ponad 15 lat zajmująca się jogą. Aktualnie posiada dyplom nauczycielki jogi II stopnia wydany przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, gdzie jeździ corocznie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara i komisji certyfikacyjnej nadającej stopnie nauczycielskie. Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Lois Steinberg, Rity Keller, Faeq i Corin Biria. Instruktor Matwork Pilates. Naukę pilates pobierała u australijskiej prezenterki i szkoleniowca Bogny Janik- Forbes pracującej wg metody Michaela Kinga z Pilates Institute w Londynie.
W 2005 roku w Krakowie pod okiem Romka Grzeszykowskiego rozpoczęłam kurs nauczycielski. Od grudnia 2008 jestem nauczycielką jogi wg. przekazu B.K.S Iyengara.

W Manomani prowadzi zaawansowane grupy jogi i pilates, zajęcia terapeutyczne i warsztatowe.


Małgorzata Gaik


W 2004 roku, w poszukiwaniu formy ruchu, która byłaby dla mnie w pełni satysfakcjonująca, przeczytałam książeczkę pt. „15 minut ćwiczeń PILATESA dla zdrowia i urody”. Po kilku latach spędzonych na uprawianiu różnych form fitnessu, stwierdziłam, że dokładnie tego potrzebuję. Niedługo potem trafiłam na zajęcia prowadzone tą metodą przez Mariannę i… poczułam się jak w domu. Pilates stał się ważną częścią mojego życia.
Nawyki wpojone mi na sali gimnastycznej przeniosły się na codzienne życie. Poprawiły jego jakość i komfort. Dzisiaj pozwalają mi lepiej i bardziej świadomie uprawiać inne dyscypliny sportu.
Ta subtelna praca z ciałem, wykonywana w skupieniu, daje zaskakujące efekty i bardzo dużo radości, którą teraz dzielę się z innymi.”

Obecnie Małgosia zajmuje się indywidualną pracą pilates na aparatach.


Weronika Gołębiewicz

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego oraz absolwentką kilku studiów podyplomowych z zupełnie innych dziedzin. Lubię uczyć się nowych rzeczy i często zmieniam zawód. Wśród tych zmian stałym elementem mojego życia jest praktyka jogi, która towarzyszy mi od prawie dekady. Moją pierwszą nauczycielką była (i jest) Marianna Gutterwil, która wprowadziła mnie w świat jogi wg B.K.S. Iyengara i zachęcała do rozwoju podczas warsztatów u innych nauczycieli tej metody.

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę o jodze o inne jej nurty i aspekty w 2017 roku ukończyłam Podyplomowe Studia Psychosomatycznych Praktyk Jogi stworzone przez profesora Lesława Kulmatyckiego na wrocławskiej AWF. Od stycznia 2019 doskonalę swoje umiejętności nauczycielskie ucząc się w trybie mentorskim u Jurka Jaguckiego – nauczyciela jogi wg metody Iyengara w stopniu Senior III.

Weronika prowadzi zajęcia jogi wg Iynegara dla firm i wspiera działalność szkoły zastępując inne nauczycielki.


Paula Panasiuk

Z wykształcenia chemiczka, z zawodu visual merchandiser, z zamiłowania joginka. Zaczęłam praktykować jeszcze na studiach w Szczecinie, gdzie joga była dla mnie w tamtym okresie kolejną formą ruchu. Po latach praktyki poczułam czym tak naprawdę jest dla mnie joga. Chęć przekazania tego dobrostanu spowodowała, że zaczęłam się kształcić w kierunku nauczania jogi pod okiem Ewy i Rafała Lichtarowiczów.
Po przeprowadzce do Wrocławia trafiłam do szkoły Namaste, gdzie rok później rozpoczęłam szkolenie nauczycielskie w systemie mentorskim. Uczestniczę regularnie w warsztatach i zajęciach u polskich (Konrad Kocot, Paulina Stróż, Ewa Wardzała) oraz zagranicznych nauczycieli (Lois Steinberg, o. Joe Perejra, Gabriella Giubilaro).
Każde warsztaty, zajęcia czy praktyka własna utwierdzają mnie w tym, że jestem na dobrej ścieżce.

Paula prowadzi kursy jogi Iyengara dla początkujących i grupy początkujące oraz średniozaawansowane.

 

Anna Michalik

„Na jogę trafiłam w 2017 roku do Marka Bednarskiego i od pierwszych zajęć przepadłam. Z roku na rok moja praktyka była coraz bardziej żarliwa i regularna, budziła się we mnie radość życia i ciekawość odkrywania siebie.
Bacznie obserwowałam w jaki sposób praktyka wpływa na mnie, moje emocje – myśli – odczuwanie i jakie ogromne zmiany we mnie zachodzą. Mogę szczerze powiedzieć, że dzięki jodze otrzymałam drugie życie.
Czując ogromną wdzięczność i chęć dzielenia się tym dobrem co niesie za sobą ten rodzaj ruchu – postanowiłam i wiedziałam, że będę uczyć.
Od roku jestem na kursie mentorskim u Marka Bednarskiego i praktycznie od roku mam swoje regularne zajęcia dla początkujących oraz prowadzę kursy dla początkujących. Uczenie jogi stało się moją pasją i sprawia ogromną satysfakcję.
Prywatnie pracuje na pełnym etacie w strukturach HR-IT, jestem instruktorem slow jogginu, dla relaksu zażywam kąpieli leśnych a zimą kąpieli w górskich strumykach.

Ania prowadzi w Manomani grupę jogi dla początkujących i kursy początkujące.

Joanna Tomalla

Jestem magistrem psychologii i pracuję w jednej z wrocławskich korporacji. Od lat jest mi bliski mądry i uważny ruch, a moja przygoda z Pilatesem, rozpoczęła się ok. 2016 roku. Jako tancerka poszukiwałam czegoś co rozwinie moją świadomość ciała. Trafiłam na trening funkcjonalny dla tancerzy do studia, wtedy Morning Movement Pilates Studio we Wrocławiu. Bardzo szybko zaczęłam uczestniczyć tam również w regularnych zajęciach Pilates na matach. Po jakimś czasie spotkałam Gosię Szymczyk – moją nauczycielkę – i zaczęłyśmy żmudną, ale jakże satysfakcjonującą pracę na aparatach. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że pilates jest to wspaniały trening, nie tylko na poziomie fizycznym, ale też mentalnym. Po kilku latach pracy na sobą we wrześniu 2022 roku rozpoczęłam Comprehensive Pilates Teacher Training w katowickiej Klinice Pilates pod okiem Ani i Jarka Łukasików, żeby spróbować swoich sił jako nauczyciel tej metody. Jestem jeszcze w trakcie szkolenia, ale uważam, że praktyka w tym przypadku jest najlepszą nauczycielką i od początku 2023 zaczęłam prowadzić zajęcia w systemie Josepha Pilatesa.

Justyna Wieczorek

 Joga odnalazła mnie prawie 6 lat temu, gdy dosłownie wszystko w moim życiu przestało się układać. Od tego momentu została i mam nadzieje, że będzie już zawsze. Ukończyłam kurs 200 godzin vinyasa-hatha jogi w szkole The Peaceful Warriors na Bali, a obecnie jestem w trakcie studiów Jogi Klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Moje zajęcia są połączeniem stylu vinyasa jogi z elementami yin, hatha i power jogi a także staram się na nich przekazywać wiedzę zdobytą przez lata od moich nauczycieli na wielu odbytych warsztatach i szkoleniach. Mam za dobą również szkolenie MBLC z podstaw medytacji i uważności.

W Manomani Justyna prowadzi jogę vinyasę flow.