Nauczycielki

Marianna Gutterwil

Marianna – założycielka i właścicielka szkoły. Historyczka sztuki od ponad 15 lat zajmująca się jogą. Aktualnie posiada dyplom nauczycielki jogi II stopnia wydany przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, gdzie jeździ corocznie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara i komisji certyfikacyjnej nadającej stopnie nauczycielskie. Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Lois Steinberg, Rity Keller, Faeq i Corin Biria. Instruktor Matwork Pilates. Naukę pilates pobierała u australijskiej prezenterki i szkoleniowca Bogny Janik- Forbes pracującej wg metody Michaela Kinga z Pilates Institute w Londynie.
W 2005 roku w Krakowie pod okiem Romka Grzeszykowskiego rozpoczęłam kurs nauczycielski. Od grudnia 2008 jestem nauczycielką jogi wg. przekazu B.K.S Iyengara.


Małgorzata Gaik


W 2004 roku, w poszukiwaniu formy ruchu, która byłaby dla mnie w pełni satysfakcjonująca, przeczytałam książeczkę pt. „15 minut ćwiczeń PILATESA dla zdrowia i urody”. Po kilku latach spędzonych na uprawianiu różnych form fitnessu, stwierdziłam, że dokładnie tego potrzebuję. Niedługo potem trafiłam na zajęcia prowadzone tą metodą przez Mariannę i… poczułam się jak w domu. Pilates stał się ważną częścią mojego życia.
Nawyki wpojone mi na sali gimnastycznej przeniosły się na codzienne życie. Poprawiły jego jakość i komfort. Dzisiaj pozwalają mi lepiej i bardziej świadomie uprawiać inne dyscypliny sportu.
Ta subtelna praca z ciałem, wykonywana w skupieniu, daje zaskakujące efekty i bardzo dużo radości, którą teraz dzielę się z innymi.


Weronika Gołębiewicz

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego oraz absolwentką kilku studiów podyplomowych z zupełnie innych dziedzin. Lubię uczyć się nowych rzeczy i często zmieniam zawód. Wśród tych zmian stałym elementem mojego życia jest praktyka jogi, która towarzyszy mi od prawie dekady. Moją pierwszą nauczycielką była (i jest) Marianna Gutterwil, która wprowadziła mnie w świat jogi wg B.K.S. Iyengara i zachęcała do rozwoju podczas warsztatów u innych nauczycieli tej metody.

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę o jodze o inne jej nurty i aspekty w 2017 roku ukończyłam Podyplomowe Studia Psychosomatycznych Praktyk Jogi stworzone przez profesora Lesława Kulmatyckiego na wrocławskiej AWF.

Od stycznia 2019 doskonalę swoje umiejętności nauczycielskie ucząc się w trybie mentorskim u Jurka Jaguckiego – nauczyciela jogi wg metody Iyengara w stopniu Senior III.


Paula Panasiuk

Z wykształcenia chemiczka, z zawodu visual merchandiser, z zamiłowania joginka.Zaczęłam praktykować jeszcze na studiach w Szczecinie, gdzie joga była dla mnie w tamtym okresie kolejną formą ruchu. Po latach praktyki poczułam czym tak naprawdę jest dla mnie joga. Chęć przekazania tego dobrostanu spowodowała, że zaczęłam się kształcić w kierunku nauczania jogi pod okiem Ewy i Rafała Lichtarowiczów.
Po przeprowadzce do Wrocławia trafiłam do szkoły Namaste, gdzie rok później rozpoczęłam szkolenie nauczycielskie w systemie mentorskim. Uczestniczę regularnie w warsztatach i zajęciach u polskich (Konrad Kocot, Paulina Stróż, Ewa Wardzała) oraz zagranicznych nauczycieli (Lois Steinberg, o. Joe Perejra, Gabriella Giubilaro).
Każde warsztaty, zajęcia czy praktyka własna utwierdzają mnie w tym, że jestem na dobrej ścieżce.


Nieszka Bogusławska

Tancerka, performerka, bodyworkerka. Szkoli się w czteroletniej szkole psychoterapii somatycznej Bodynamic, praktykuje Kontakt Improwizacje. Od prawie 10 lat prowadzi zajęcia z ruchu i świadomości ciała (taniec współczesny, improwizacja, floorwork, kontakt improwizacja, ruch intuicyjny, pilates, analiza ruchu, rozwój osobisty, proces twórczy). Ukończyła międzynarodowy program dla profesjonalnych tancerzy tańca współczesnego Warsaw Dance Department, podstawowe oraz pogłębione szkolenie ze świadomości ciała i analizy ruchu na bazie Laban Bartenieff Movement System, podstawowy i zaawansowany poziom Contact Improvisation Half Year Intensive Program w Berlinie, kurs instruktorski Pilates Matwork w Open Mind School, kurs „Kobieta Cykliczna” o świadomości cyklu menstruacyjnego oraz Bodynamic Foundation w Instytucie Terapii Psychosomatycznej we Wrocławiu. W jej pracy i osobistych poszukiwaniach sztuka, terapia i praktyki rozwojowe przenikają się wzajemnie, a fundamentem ich eksploracji jest głęboka praca z ciałem.