Nauczycielki

Marianna Gutterwil

Marianna – założycielka i właścicielka szkoły. Historyczka sztuki od ponad 15 lat zajmująca się jogą. Aktualnie posiada dyplom nauczycielki jogi II stopnia wydany przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, gdzie jeździ corocznie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara i komisji certyfikacyjnej nadającej stopnie nauczycielskie. Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Lois Steinberg, Rity Keller, Faeq i Corin Biria. Instruktor Matwork Pilates. Naukę pilates pobierała u australijskiej prezenterki i szkoleniowca Bogny Janik- Forbes pracującej wg metody Michaela Kinga z Pilates Institute w Londynie.
W 2005 roku w Krakowie pod okiem Romka Grzeszykowskiego rozpoczęłam kurs nauczycielski. Od grudnia 2008 jestem nauczycielką jogi wg. przekazu B.K.S Iyengara.

W Manomani prowadzi zaawansowane grupy jogi i pilates, zajęcia terapeutyczne i warsztatowe.


Małgorzata Gaik


W 2004 roku, w poszukiwaniu formy ruchu, która byłaby dla mnie w pełni satysfakcjonująca, przeczytałam książeczkę pt. „15 minut ćwiczeń PILATESA dla zdrowia i urody”. Po kilku latach spędzonych na uprawianiu różnych form fitnessu, stwierdziłam, że dokładnie tego potrzebuję. Niedługo potem trafiłam na zajęcia prowadzone tą metodą przez Mariannę i… poczułam się jak w domu. Pilates stał się ważną częścią mojego życia.
Nawyki wpojone mi na sali gimnastycznej przeniosły się na codzienne życie. Poprawiły jego jakość i komfort. Dzisiaj pozwalają mi lepiej i bardziej świadomie uprawiać inne dyscypliny sportu.
Ta subtelna praca z ciałem, wykonywana w skupieniu, daje zaskakujące efekty i bardzo dużo radości, którą teraz dzielę się z innymi.”

Obecnie Małgosia zajmuje się indywidualną pracą pilates na aparatach.


Weronika Gołębiewicz

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego oraz absolwentką kilku studiów podyplomowych z zupełnie innych dziedzin. Lubię uczyć się nowych rzeczy i często zmieniam zawód. Wśród tych zmian stałym elementem mojego życia jest praktyka jogi, która towarzyszy mi od prawie dekady. Moją pierwszą nauczycielką była (i jest) Marianna Gutterwil, która wprowadziła mnie w świat jogi wg B.K.S. Iyengara i zachęcała do rozwoju podczas warsztatów u innych nauczycieli tej metody.

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę o jodze o inne jej nurty i aspekty w 2017 roku ukończyłam Podyplomowe Studia Psychosomatycznych Praktyk Jogi stworzone przez profesora Lesława Kulmatyckiego na wrocławskiej AWF. Od stycznia 2019 doskonalę swoje umiejętności nauczycielskie ucząc się w trybie mentorskim u Jurka Jaguckiego – nauczyciela jogi wg metody Iyengara w stopniu Senior III.

Weronika prowadzi zajęcia jogi wg Iynegara dla firm i wspiera działalność szkoły zastępując inne nauczycielki.


Paula Panasiuk

Z wykształcenia chemiczka, z zawodu visual merchandiser, z zamiłowania joginka. Zaczęłam praktykować jeszcze na studiach w Szczecinie, gdzie joga była dla mnie w tamtym okresie kolejną formą ruchu. Po latach praktyki poczułam czym tak naprawdę jest dla mnie joga. Chęć przekazania tego dobrostanu spowodowała, że zaczęłam się kształcić w kierunku nauczania jogi pod okiem Ewy i Rafała Lichtarowiczów.
Po przeprowadzce do Wrocławia trafiłam do szkoły Namaste, gdzie rok później rozpoczęłam szkolenie nauczycielskie w systemie mentorskim. Uczestniczę regularnie w warsztatach i zajęciach u polskich (Konrad Kocot, Paulina Stróż, Ewa Wardzała) oraz zagranicznych nauczycieli (Lois Steinberg, o. Joe Perejra, Gabriella Giubilaro).
Każde warsztaty, zajęcia czy praktyka własna utwierdzają mnie w tym, że jestem na dobrej ścieżce.

Paula prowadzi kursy jogi Iyengara dla początkujących i grupy początkujące oraz średniozaawansowane.


Nieszka Bogusławska

Tancerka, performerka, bodyworkerka. Szkoli się w czteroletniej szkole psychoterapii somatycznej Bodynamic, praktykuje Kontakt Improwizacje. Od prawie 10 lat prowadzi zajęcia z ruchu i świadomości ciała (taniec współczesny, improwizacja, floorwork, kontakt improwizacja, ruch intuicyjny, pilates, analiza ruchu, rozwój osobisty, proces twórczy). Ukończyła międzynarodowy program dla profesjonalnych tancerzy tańca współczesnego Warsaw Dance Department, podstawowe oraz pogłębione szkolenie ze świadomości ciała i analizy ruchu na bazie Laban Bartenieff Movement System, podstawowy i zaawansowany poziom Contact Improvisation Half Year Intensive Program w Berlinie, kurs instruktorski Pilates Matwork w Open Mind School, kurs „Kobieta Cykliczna” o świadomości cyklu menstruacyjnego oraz Bodynamic Foundation w Instytucie Terapii Psychosomatycznej we Wrocławiu. W jej pracy i osobistych poszukiwaniach sztuka, terapia i praktyki rozwojowe przenikają się wzajemnie, a fundamentem ich eksploracji jest głęboka praca z ciałem.

Nieszka prowadzi grupę pilates I ( początkującą) oraz kursy wprowadzające do metody.

Karolina Gawlik

Z zawodu architektka, a z potrzeby spędzania większej ilości czasu poza biurkiem – instruktorka jogi. Na pierwsze zajęcia trafiłam w roku 2016 mieszkając w Londynie. Zauważając jak dobry wpływ na ciało i umysł ma regularna praktyka, parę lat później wyjechałam na północ Indii żeby zgłębić techniki tej praktycznej filozofii u źródła. Praktyka pomogła mi przetrwać trudne chwile i zawsze kiedy wydaje mi się, że nie mam na nią czasu, wiem, że to jest dokładnie ten moment, w którym powinnam usiąść na macie.

Spośród kilku rodzajów jogi, które miałam okazję odkryć, najbardziej spodobała mi się Vinyasa, którą z radością dzielę się na zajęciach. W praktyce skupiam się nie tylko na samych asanach, ale również na kreatywnych przejściach między nimi. Całość składa się w płynne ‘flow’, które łącze ze świadomą praktyką oddechową. Dzielenie się energią podczas wspólnej praktyki w grupie jest dla mnie zawsze niesamowitym doświadczeniem. Wydaje mi się, że dobra praktyka to taka, która pomaga nam na nowo połączyć umysł z ciałem.

W Manomani Karolina zaraża uczniów miłością do vinyasa jogi.

Anna Michalik

„Na jogę trafiłam w 2017 roku do Marka Bednarskiego i od pierwszych zajęć przepadłam. Z roku na rok moja praktyka była coraz bardziej żarliwa i regularna, budziła się we mnie radość życia i ciekawość odkrywania siebie.
Bacznie obserwowałam w jaki sposób praktyka wpływa na mnie, moje emocje – myśli – odczuwanie i jakie ogromne zmiany we mnie zachodzą. Mogę szczerze powiedzieć, że dzięki jodze otrzymałam drugie życie.
Czując ogromną wdzięczność i chęć dzielenia się tym dobrem co niesie za sobą ten rodzaj ruchu – postanowiłam i wiedziałam, że będę uczyć.
Od roku jestem na kursie mentorskim u Marka Bednarskiego i praktycznie od roku mam swoje regularne zajęcia dla początkujących oraz prowadzę kursy dla początkujących. Uczenie jogi stało się moją pasją i sprawia ogromną satysfakcję.
Prywatnie pracuje na pełnym etacie w strukturach HR-IT, jestem instruktorem slow jogginu, dla relaksu zażywam kąpieli leśnych a zimą kąpieli w górskich strumykach.

Ania prowadzi w Manomani grupę jogi dla początkujących i kursy początkujące.

Jola Mielnik Kuriata

Jestem nauczycielką jogi kundalini. Joga przez moje życie przewija się od ponad 40 lat. Do dzisiaj mam na półce podręcznik hatha jogi z lat 70 ubiegłego wieku autorstwa Maliny Michalskiej, tancerki i prekursorki jogi w Polsce komunistycznej. Na kundalini jogę natknęłam się we Włoszech jakieś 10 lat temu, a na stałe weszła w moje życie 4 lata temu. Jest moją wielką pasją, odmieniła mnie zupełnie, pozbyłam się blokad w moim patrzeniu na siebie i życie. Stałam się otwartą, świadomą kobietą, patrzącą z wdzięcznością na to, co mam, przeżywającą każdą chwilę tu i teraz. Kundalini jogę może praktykować każdy. Jej celem jest usprawnienie przepływu energii przez czakry i świadomość tej energii, połączenie z własnym ja, ze swoją duszą. Serdecznie zapraszam na zajęcia, gdzie będzie można posłuchać, poćwiczyć i zadać pytania.

Jola zaprasza do Manomani na zajęcia jogi kundalini w soboty.