Nauczycielki

Marianna Gutterwil

Marianna – założycielka i właścicielka szkoły. Historyczka sztuki od ponad 15 lat zajmująca się jogą. Aktualnie posiada dyplom nauczycielki jogi II stopnia wydany przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, gdzie jeździ corocznie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara i komisji certyfikacyjnej nadającej stopnie nauczycielskie. Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Lois Steinberg, Rity Keller, Faeq i Corin Biria. Instruktor Matwork Pilates. Naukę pilates pobierała u australijskiej prezenterki i szkoleniowca Bogny Janik- Forbes pracującej wg metody Michaela Kinga z Pilates Institute w Londynie.
W 2005 roku w Krakowie pod okiem Romka Grzeszykowskiego rozpoczęłam kurs nauczycielski. Od grudnia 2008 jestem nauczycielką jogi wg. przekazu B.K.S Iyengara.

W Manomani prowadzi zaawansowane grupy jogi i pilates, zajęcia terapeutyczne i warsztatowe.


Małgorzata Gaik


W 2004 roku, w poszukiwaniu formy ruchu, która byłaby dla mnie w pełni satysfakcjonująca, przeczytałam książeczkę pt. „15 minut ćwiczeń PILATESA dla zdrowia i urody”. Po kilku latach spędzonych na uprawianiu różnych form fitnessu, stwierdziłam, że dokładnie tego potrzebuję. Niedługo potem trafiłam na zajęcia prowadzone tą metodą przez Mariannę i… poczułam się jak w domu. Pilates stał się ważną częścią mojego życia.
Nawyki wpojone mi na sali gimnastycznej przeniosły się na codzienne życie. Poprawiły jego jakość i komfort. Dzisiaj pozwalają mi lepiej i bardziej świadomie uprawiać inne dyscypliny sportu.
Ta subtelna praca z ciałem, wykonywana w skupieniu, daje zaskakujące efekty i bardzo dużo radości, którą teraz dzielę się z innymi.”

Obecnie Małgosia zajmuje się indywidualną pracą pilates na aparatach.


Weronika Gołębiewicz

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego oraz absolwentką kilku studiów podyplomowych z zupełnie innych dziedzin. Lubię uczyć się nowych rzeczy i często zmieniam zawód. Wśród tych zmian stałym elementem mojego życia jest praktyka jogi, która towarzyszy mi od prawie dekady. Moją pierwszą nauczycielką była (i jest) Marianna Gutterwil, która wprowadziła mnie w świat jogi wg B.K.S. Iyengara i zachęcała do rozwoju podczas warsztatów u innych nauczycieli tej metody.

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę o jodze o inne jej nurty i aspekty w 2017 roku ukończyłam Podyplomowe Studia Psychosomatycznych Praktyk Jogi stworzone przez profesora Lesława Kulmatyckiego na wrocławskiej AWF. Od stycznia 2019 doskonalę swoje umiejętności nauczycielskie ucząc się w trybie mentorskim u Jurka Jaguckiego – nauczyciela jogi wg metody Iyengara w stopniu Senior III.

Weronika prowadzi zajęcia jogi wg Iynegara dla firm i wspiera działalność szkoły zastępując inne nauczycielki.


Paula Panasiuk

Z wykształcenia chemiczka, z zawodu visual merchandiser, z zamiłowania joginka. Zaczęłam praktykować jeszcze na studiach w Szczecinie, gdzie joga była dla mnie w tamtym okresie kolejną formą ruchu. Po latach praktyki poczułam czym tak naprawdę jest dla mnie joga. Chęć przekazania tego dobrostanu spowodowała, że zaczęłam się kształcić w kierunku nauczania jogi pod okiem Ewy i Rafała Lichtarowiczów.
Po przeprowadzce do Wrocławia trafiłam do szkoły Namaste, gdzie rok później rozpoczęłam szkolenie nauczycielskie w systemie mentorskim. Uczestniczę regularnie w warsztatach i zajęciach u polskich (Konrad Kocot, Paulina Stróż, Ewa Wardzała) oraz zagranicznych nauczycieli (Lois Steinberg, o. Joe Perejra, Gabriella Giubilaro).
Każde warsztaty, zajęcia czy praktyka własna utwierdzają mnie w tym, że jestem na dobrej ścieżce.

Paula prowadzi kursy jogi Iyengara dla początkujących i grupy początkujące oraz średniozaawansowane.

 

Małgorzata Skórska

Nauczycielka jogi metodą B.K.S. Iyengara. Regularnie uczestniczy w warsztatach renomowanych polskich i światowych nauczycieli. Stale pogłębia praktykę własną i ciągle się uczy.

Członek zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
Jest trenerem rozwoju osobistego i finalizuje kurs pracy z traumą Somatic Experiencing. Pasjonuje się najnowszymi badania z zakresu psychologii i funkcjonowania układu nerwowego. Podczas prowadzonych szkoleń i warsztatów wykorzystuje doświadczenia z praktyki jogi, a na zajęciach jogi wykorzystuje umiejętności trenerskie i komunikacyjne, odkrywając w ten sposób spójność wszechświata i uniwersalność jogi.
Podczas swoich zajęć zwraca szczególną uwagę na harmonię, świadomość ciała i oddechu, precyzję praktyki. Ważnym elementem jest regeneracja i głęboka relaksacja, które umożliwiają niwelowanie stresu i napięć, które towarzyszą nam coraz mocniej w życiu codziennym. Zwraca uwagę na pełnię, równowagę między ciałem, oddechem i umysłem. Wierzy, że joga jest nieustanną podróżą, która napełnia ciało inteligencją i energią, a umysłowi pozwala poszybować w przestworza.

Małgosia prowadzi w Manomani kursy jogi dla początkujących.

Joanna Tomalla

Jestem magistrem psychologii i pracuję w jednej z wrocławskich korporacji. Od lat jest mi bliski mądry i uważny ruch, a moja przygoda z Pilatesem, rozpoczęła się ok. 2016 roku. Jako tancerka poszukiwałam czegoś co rozwinie moją świadomość ciała. Trafiłam na trening funkcjonalny dla tancerzy do studia, wtedy Morning Movement Pilates Studio we Wrocławiu. Bardzo szybko zaczęłam uczestniczyć tam również w regularnych zajęciach Pilates na matach. Po jakimś czasie spotkałam Gosię Szymczyk – moją nauczycielkę – i zaczęłyśmy żmudną, ale jakże satysfakcjonującą pracę na aparatach. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że pilates jest to wspaniały trening, nie tylko na poziomie fizycznym, ale też mentalnym. Po kilku latach pracy na sobą we wrześniu 2022 roku rozpoczęłam Comprehensive Pilates Teacher Training w katowickiej Klinice Pilates pod okiem Ani i Jarka Łukasików, żeby spróbować swoich sił jako nauczyciel tej metody. Jestem jeszcze w trakcie szkolenia, ale uważam, że praktyka w tym przypadku jest najlepszą nauczycielką i od początku 2023 zaczęłam prowadzić zajęcia w systemie Josepha Pilatesa.