Nauczycielki

Marianna Gutterwil

Marianna – założycielka i właścicielka szkoły. Historyczka sztuki od ponad 15 lat zajmująca się jogą. Aktualnie posiada dyplom nauczyciela jogi stopnia Junior Intermediate I wydany przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, gdzie jeździ corocznie. Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Lois Steinberg, Rity Keller, Faeq i Corin Biria. Instruktor Matwork Pilates. Naukę pilates pobierała u australijskiej prezenterki i szkoleniowca Bogny Janik- Forbes pracującej wg metody Michaela Kinga z Pilates Institute w Londynie.
W 2005 roku w Krakowie pod okiem Romka Grzeszykowskiego rozpoczęłam kurs nauczycielski. Od grudnia 2008 jestem nauczycielką jogi wg. przekazu B.K.S Iyengara.


Małgorzata Gaik


W 2004 roku, w poszukiwaniu formy ruchu, która byłaby dla mnie w pełni satysfakcjonująca, przeczytałam książeczkę pt. „15 minut ćwiczeń PILATESA dla zdrowia i urody”. Po kilku latach spędzonych na uprawianiu różnych form fitnessu, stwierdziłam, że dokładnie tego potrzebuję. Niedługo potem trafiłam na zajęcia prowadzone tą metodą przez Mariannę i… poczułam się jak w domu. Pilates stał się ważną częścią mojego życia.
Nawyki wpojone mi na sali gimnastycznej przeniosły sie na codzienne życie. Poprawiły jego jakość i komfort. Dzisiaj pozwalają mi lepiej i bardziej świadomie uprawiać inne dyscypliny sportu.
Ta subtelna praca z ciałem, wykonywana w skupieniu, daje zaskakujące efekty i bardzo dużo radości, którą teraz dzielę się z innymi.


Weronika Gołębiewicz

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego oraz absolwentką kilku studiów podyplomowych z zupełnie innych dziedzin. Lubię uczyć się nowych rzeczy i często zmieniam zawód. Wśród tych zmian stałym elementem mojego życia jest praktyka jogi, która towarzyszy mi od prawie dekady. Moją pierwszą nauczycielką była (i jest) Marianna Gutterwil, która wprowadziła mnie w świat jogi wg B.K.S. Iyengara i zachęcała do rozwoju podczas warsztatów u innych nauczycieli tej metody.

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę o jodze o inne jej nurty i aspekty w 2017 roku ukończyłam Podyplomowe Studia Psychosomatycznych Praktyk Jogi stworzone przez profesora Lesława Kulmatyckiego na wrocławskiej AWF.

Od stycznia 2019 doskonalę swoje umiejętności nauczycielskie ucząc się w trybie mentorskim u Jurka Jaguckiego – nauczyciela jogi wg metody Iyengara w stopniu Senior III.


Zosia Szumny

To nie była pasja od „pierwszego spotkania”, bo do jogi dojrzewałam stopniowo, podejmując kilka prób, odchodząc i wracając. W 2015 roku trafiłam do Manomani… i zadomowiłam się już na stałe.

Od tego czasu praktykuję pod okiem Marianny Gutterwil oraz regularnie korzystam z zajęć i warsztatów prowadzonych przez najbardziej doświadczonych nauczycieli w Polsce (i nie tylko). Moim kolejnym krokiem jest przygotowanie się do egzaminu nauczycielskiego w jodze według przekazu B.K.S Iyengara.

Praktyka własna jest niekończącą się podróżą, w trakcie której odkrywam i zmieniam siebie. Innym, ale równie niesamowitym doświadczeniem oraz radością jest, gdy – jako nauczyciel – mogę dzielić się jogą z innymi.