Joga-proces mentorski

Jeśli praktyka jogi to już Twój sposób życia, jeśli myślisz o nauczaniu, jeśli szukasz przewodniczki w tym procesie zapraszam do wspólnej drogi.

czerwiec 2023/czerwiec 2024

Mentoring to długoterminowa relacja między osobą o większym doświadczeniu i wiedzy, a osobą, która chce rozwinąć swoje kompetencje, i poszukuje ścieżki rozwoju osobistego. Postrzegam mentoring jako relację partnerską, w którą zaangażowane są obie osoby. Odpowiedzialność za rozwój i postępy osoby w mentoringu jest w rękach zarówno mentorki jak i mentee. Przygotowanie do nauczania jogi jest drogą, inną dla dla każdego. Nie da się z góry określić jej długości. Rozwijanie wielowymiarowych kompetencji nauczycielskich takich jak komunikatywność, spostrzegawczość, uważność na człowieka, poznanie swoich mocnych stron i praca nad słabszymi nie dadzą się zawrzeć w jednakowe dla każdego ramy czasowe. Zwykle jednak trwa to od roku do 3 lat.

Program:

6 weekendowych modułów– praktyka asan i pranayamy, metodyka nauczania grup początkujących, nauka komend, korekt, uczenie (we własnym gronie oraz grup ochotników z pośród uczniów Manomani), filozofia, sanskryt, anatomia, praktyka własna, eseje z lektur.

I. 3-4.06.2023

II. 9-10.09.2023

III. 18-19.11.2023

5-7.01.2024- odosobnienie wyjazdowe, Biotanika

IV. 10-11.02.2024

V. 6-7.04.2024

VI. 11-12.05.2024

1 odosobnienie wyjazdowe weekendowe 5-7.01.2024, Biotanika, koszt: 710 pln (noclegi, wyżywienie, praktyka, proces).

3 warsztaty- (minimum 3 pełnowymiarowe warsztaty w roku organizowane przez Manomani)

Praktyka– obecność na klasach średniozaawansowanych i zaawansowanych- 2x w tyg (jeśli mentee nie może uczęszczać na zajęcia do Manomani, możliwa praktyka pod okiem innego nauczyciela minimum level II, do uzgodnienia)

asysty na klasach w grupach początkujących- min 2x w mcu

superwizje mentorskie– na etapie kiedy mentee prowadzi już swoje klasy

1 konsultacja w miesiącu w mentorką- 1 godz

raporty z praktyki własnej i realizacji indywidualnych zadań ( mailowo)

członkostwo w Stowarzyszeniu Jogi Iyengara w Polsce

Przerwanie procesu: nieobecność na więcej niż 1 module weekendowym, większa niż 1 m-c nieobecność na klasach i asystach.

Cena: 1000 pln 1 moduł, 550 pln 2-6 moduł. Płatne również w wypadku nieobecności.

Cena zawiera– 6 weekendowych modułów, 1 godzinną konsultację w miesiącu, asysty na klasach.

Cena nie zawiera: wstępu za zajęcia, warsztatów, odosobnienia.

Przyjęcie do procesu tylko po indywidualnym spotkaniu i praktyce.

Ilość miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Marianna Gutterwil – nauczam jogi wg przekazu B.K.S Iyengara już od 15 lat, to moja pasja i nie kończąca się ścieżka rozwoju. Cieszę się nowy, wspólny etap pracy z Tobą.

Filozofia i sanskryt w jodzedr Nina Budziszewska

anatomia

Piotr Harasymowicz- magister fizjoterapii. Absolwent Wydziału i kierunku Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Były pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Kinezjologii. Rezygnacja z pracy na uczelni pozwoliła mu na realizację ambicji terapeutycznych. W pracy fizjoterapeuty interesuje go szczególnie efektywność procesu terapeutycznego zbudowanego na połączeniu wiedzy naukowej z obserwacją kliniczną. W treningu medycznym kładzie szczególny nacisk na funkcjonalność, a także terapeutyczną przebudowę świadomości własnego ciała. W kontakcie z pacjentem stawia na życzliwość i dobrą atmosferę.

Poza pracą w gabinecie angażuje się w działalność społeczną na rzecz polskich pacjentów i fizjoterapeutów jako członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Ponadto kocha góry, wino i muzykę.

Julia Ciuryk-Kosowska- magister fizjoterapii. Absolwentka kierunku fizjoterapia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

W swojej pracy skupia się na pogłębianiu samoświadomości ciała pacjenta wykorzystując różne rodzaje technik terapeutycznych.
Bez tabu rozmawia o zdrowiu intymnym z Pacjentkami w każdym wieku.Uświadamia, edukuje i pomaga w problemach z obszaru uroginekologii. Zachęca obecne i przyszłe mamy do mądrej aktywności fizycznej. Ponadto, fascynuje ją praca fizjoterapeutyczna z pogranicza stomatologii, logopedii i emisji głosu.