Joga-proces mentorski

Jeśli praktyka jogi to już Twój sposób życia, jeśli myślisz o nauczaniu, jeśli szukasz przewodniczki w tym procesie zapraszam do wspólnej drogi.
czerwiec 2023/czerwiec 2024
Mentoring to długoterminowa relacja między osobą o większym doświadczeniu i wiedzy, a osobą, która chce rozwinąć swoje kompetencje, i poszukuje ścieżki rozwoju osobistego. Postrzegam mentoring jako relację partnerską, w którą zaangażowane są obie osoby. Odpowiedzialność za rozwój i postępy osoby w mentoringu jest w rękach zarówno mentorki jak i mentee. Przygotowanie do nauczania jogi jest drogą, inną dla dla każdego. Nie da się z góry określić jej długości. Rozwijanie wielowymiarowych kompetencji nauczycielskich takich jak komunikatywność, spostrzegawczość, uważność na człowieka, poznanie swoich mocnych stron i praca nad słabszymi nie dadzą się zawrzeć w jednakowe dla każdego ramy czasowe. Zwykle jednak trwa to od roku do 3 lat.
Program:
6 weekendowych modułów– praktyka asan i pranayamy, metodyka nauczania grup początkujących, nauka komend, korekt, uczenie (we własnym gronie oraz grup ochotników z pośród uczniów Manomani), filozofia, sanskryt, anatomia, praktyka własna, eseje z lektur.
daty do uzgodnienia
1 odosobnienie wyjazdowe weekendowe (data do uzgodnienia) w zamkniętej grupie.
3 warsztaty- (minimum 3 pełnowymiarowe warsztaty w roku organizowane przez Manomani)
Praktyka– obecność na klasach średniozaawansowanych i zaawansowanych- 2x w tyg (jeśli mentee nie może uczęszczać na zajęcia do Manomani, możliwa praktyka pod okiem innego nauczyciela minimum level II, do uzgodnienia)
asysty na klasach w grupach początkujących- min 2x w mcu
superwizje mentorskie– na etapie kiedy mentee prowadzi już swoje klasy
1 konsultacja w miesiącu w mentorką- 1 godz
raporty z praktyki własnej i realizacji indywidualnych zadań ( mailowo)
członkostwo w Stowarzyszeniu Jogi Iyengara w Polsce
Lista lektur niebawem.
Przerwanie procesu: nieobecność na więcej niż 1 module weekendowym, większa niż 1 m-c nieobecność na klasach i asystach.
Cena: 1000 pln 1 moduł, 550 pln 2-6 moduł. Płatne również w wypadku nieobecności.
Cena zawiera– 6 weekendowych modułów, 1 godzinną konsultację w miesiącu, asysty na klasach.
Cena nie zawiera: wstępu za zajęcia, warsztatów, odosobnienia.
Przyjęcie do procesu tylko po indywidualnym spotkaniu i praktyce.
Ilość miejsc ograniczona.
Prowadzenie: Marianna Gutterwil – Nauczam jogi wg przekazu B.K.S Iyengara już od 15 lat, to moja pasja i nie kończąca się ścieżka rozwoju. Cieszę się nowy, wspólny etap pracy z Tobą.
Filozofia i sanskryt w jodze – dr Nina Budziszewska
anatomia Mateusz Puślecki- dyplomowany fizjoterapeuta. Specjalista rehabilitacji ortopedycznej i sportowej o wieloletnim doświadczeniu w zawodzie. Pracował w Chinach, gdzie przez 4 lata zdobywał doświadczenie jako fizjoterapeuta w klinice oraz wykładowca na lokalnej uczelni Kunming Medical University. Na co dzień miłośnik wspinaczki górskiej, biegania oraz zdrowego stylu życia.