„Cztery pady Jogasutr (…)” warsztat jogi

Jak co roku, w okolicach 6 grudnia, Ewa Wardzała i Natasza Moszkowicz czyli Krakowski Warsztat Jogi przyjadą do nas i poprowadzą warsztat. Tym razem tematem będą „Cztery pady Jogasutr w teorii i praktyce. Część I.

„Cztery pady Jogasutr w teorii i praktyce. I w wielkim skrócie.” Część I.

Część praktykujących zna nas od lat, wie zatem, że filozofia jogi i sięganie do Jogasutr jest nam bliskie. Tym razem podczas warsztatu chcemy przyglądnąć się poszczególnym rozdziałom Jogasutr, a że temat obszerny i życia może braknąć, to wyciągniemy z tej kopalni jedynie kilka zagadnień. • Samadhi pada – o studium i dyscyplinie świadomości, o dwóch biegunach powściągania jej poruszeń, o „witaminach jogicznych”, czynnikach rozpraszających i sprzyjających uspokojeniu świadomości. • Sadhana pada – o praktyce, czyli o działaniach jogicznych zmniejszających źródło cierpienia, o uciążliwościach i o tym, jak je wykorzeniać. O ośmiostopniowej ścieżce i efektach jej stosowania. O celu stworzenia. • Vibhuti pada – niby o mocach jogicznych, ale bardziej o skupieniu jogicznym i umiejętnym zarządzaniu uwagą. • Kaivalya pada – o ścieżce wyrzeczenia, drodze oderwania od ziemskich przedmiotów i uwolnienia od ziemskich pragnień.

Plan warsztatu:

Sobota, 4 grudnia

g.10.00- 13.00 sesja asan i pranayamy

g.16.00-18.00 sesja asan i pranayamy

Niedziela, 5 grudnia

g.10.00- 13.00 sesja asan i pranayamy

cena: 340 pln.

Zaliczka (płatna na konto) : 100 pln płatna do 19 listopada.

Prosimy wpłacać tylko kwotę zaliczki. Zaliczka w 50 % zwrotna do 2 tygodni od terminu warsztatu, poniżej 2 tygodni tygodnia bezzwrotna.