Wrocław. Joga i Pilates Manomani
certyfikat-iyengara
Warsztat
2013-03-04
szkolenieORGANIC JOGA

Joga weszła już na stałe do naszego życia. Żadne już studio fitness, które dba o to by jego oferta była wszechstronna i nowoczesna,  nie może się już bez jogi obejść. 
Jednak instruktorzy fitness, którzy dbają o poszerzanie swoich zawodowych horyzontów nie mają  gdzie się jej nauczyć.
Szkoły jogi klasycznej oferują praktykę na wysokim poziomie, która głęboko oddziałuje na ciało i umysł, ale jednocześnie jest dla pracy instruktora zupełne nieprzydatna.
Choć współczesny fitness  coraz śmielej sięga po szeroko rozumiane formy body-mind,  z wielu względów nie może korzystać z jogi klasycznej.  Lukę pomiędzy jogą a fitnessem wypełnia właśnie organic joga.

Organic joga to system jogi dostosowany do warunków studiów fitness. To joga dla instruktorów fitness, którzy nie zamierzają kształcić się w jodze klasycznej,  ale jednocześnie chcą wzbogacić swoje umiejętności w jej bezcenne elementy. 

Organic joga bazując na klasycznej hatha jodze, daje to czego potrzebuje klient klubu fitness.  Charakteryzuje się niemal nieograniczonymi możliwościami w kształtowaniu poziomu intensywności- od bardzo dynamicznego po zupełnie relaksacyjny wręcz  regenerujący.

Pozycje jogi nauczane stopniowo i wykonywane  bezpiecznie, oddziałują podobnie - powodują dobre samopoczucie, dają siłę elastyczność, pogłębiają samoświadomość,  ale nie zawierają elementów filozofii i tradycji hinduskiej, na które brak  miejsca w specyfice  fitness.


ORGANIC JOGA I ( 2 weekendy lub 3 pełne dni)

-nauka pozycji
-nauka obserwacji i samokorekty
-zastosowanie pomocy do ćwiczeń
-podstawy układania lekcji 

 nauka asan- pozycje stojące, siady i skłony, skręty
 nauka asan- pozycje odwrócone i brzuszne, wygięcia w tył, regeneracje

Termin- do uzgodnienia.
Cena - 800 pln

ORGANIC JOGA II  (2 dni)
Praktyka własna- wszystkie grupy asan
Elementy metodyki nauczania.
Nauczanie - korekta słowna i egzekwowanie.
Nauka prezentacji i korygowania
Podstawy sekwencjonowania i doskonalenie metodyki nauczania.

Cena -500 pln 

ORGANIC JOGA III (2 dni)
Doskonalenie praktyki asan
Doskonalenie nauczania - korekta manualna
Egzekwowanie umiejętności sekwencjonowania pozycji i nauczania.

Cena - 500 pln

Egzamin
cz. I praktyka własna
cz. II nauczanie.
Podstawą podejścia do egzaminu jest kilkumiesięczna,  regularna praktyka, asystowanie na min. 5 lekcjach jogi i certyfikat uczestnictwa w 2 z 3 szkoleniach uzupełniających.
cena - 80 zł

Szkolenia uzupełniające

Organic joga- praca kobieca- (1 dzień) specyfika pracy kobiecej wymaga osobnego ujęcia. Menstruacja, menopauza i podstawy praktyki ciążowej to niezwykle szeroki temat, ale jego znajomość jest niezbędna dla instruktora, który chce realnie chronić zdrowie swoich klientek.
Cena - 250 pln

Organic joga-  terapia-  (1 dzień) dopóki ciało jest zdrowe i sprawne praktyka jest samą przyjemnością. Jednak kiedy pojawiają się bóle, kiedy odzywają się pozostałości po przebytych urazach, kiedy jesteśmy zmuszeni żyć z ciągłym dyskomfort z powodu  wad postawy , łagodna terapia jogą  może w znacznym stopniu poprawić codzienne funkcjonowanie i jakość życia.
Cena - 250 pln

Organic joga- oddech- (1 dzień)  w jodze klasycznej pranayama jest równoległą, codzienną praktyką. Niezwykle trudną, bo obiekt pracy jest subtelny i wymaga dobrej świadomości ciała i umysłu. Jednak nawet podstawy tej praktyki mogą przynieść niesamowite efekty osobom zestresowanym, zmęczonym i poddanym ciągłemu stresowi.
Cena - 250 pln

Wszystkie terminy zjazdów i egzaminu są do uzgodnienia.


Szkolenie jest przeznaczone dla aktywnych instruktorów fitness (ukończenie AWF, AM, kursu instruktora rekreacji ruchowej lub innego szkolenia podstawowego z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki) jak również osób, które sa zainteresowane prowadzeniem zajeć organic joga. (osoby te są jednak zobowiązane przed podejściem do egzaminu o ukończenie któregoś z w/w kursów).

Szkolenie prowadzi Marianna Gutterwil.
W razie pytań:
tel. 607 608 639
mail: marianna@manomani.plAutor:
Treść:
Kod z obrazka:
Nikt jeszcze nie dodał komentarzy!
MARIA GUTTERWIL - 0 607 608 639
undicom.pl
projektowanie stron internetowych katowice, strony www zabrze
Cms by
Zapraszamy na zajęcia joga we Wrocławiu