Wrocław. Joga i Pilates Manomani
certyfikat-iyengara
Warsztat
2018-12-16
Krakowski Warsztat Jogi

SERCE SIĘ LICZY
 
 
III 34  hrḍaye citta-saṁvit
Skupienie uwagi, pielęgnowanie uważności i w końcu medytacja,
której obiektem jest serce/przestrzeń, w której jest serce/to, co serce mówi
pozwala praktykującemu posiąść głęboką wiedzę o  tendencjach i zachowaniach świadomości – działaniach umysłu, poruszeniach i przemianach w obrazie „ja”
i umiejętnościach rozróżniania między tym, co jest, a co nie jest dla naszego poznania istotne.

Serce człowieka rozwija się niemal od momentu poczęcia płodu i jest ono pierwszym organem wewnętrznym, jaki powstaje. Występujące skurcze serca nie podlegają kontroli nerwowej, bowiem centralny układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy) zaczyna rozwijać się dopiero po kolejnym tygodniu. Nauka do tej pory nie potrafi wyjaśnić co powoduje pierwsze uderzenie serca. Fakt ten sprawia, że lekarze i badacze na całym świecie zastanawiają się co w takim razie reguluje pracę serca i czy na pewno pełni ono rolę wyłącznie pompki pompującej krew do żył. Na warsztacie przyglądać się będziemy obszarowi serca i klatki piersiowej. Będziemy dla tego cennego organu tworzyć przestrzeń, stymulować go oraz uspokajać.

Fizjologiczne zmiany nie są natomiast celem samym w sobie podejmowanej przez nas praktyki. Są tłem dla rosnącej świadomości serca jako ośrodka wewnętrznej transformacji. Żródłem mocy do poczucia akceptacji i znajdowania przebaczenia. Wyjściem do uważnego i empatycznego tworzenia relacji. Przebudową ośrodka wglądu. Są w końcu zasileniem miłości do wszystkiego, co jest.
 
Plan warsztatu

sobota, 25 maj
g.10.00-13.00 asany
g.13.00-16.00 przerwa
g.16.00 -18.00 asany

niedziela, 26 maj
g.9.00 - 10.30.00 pranayama
g.10.45-13.00 asany


Cena: 320 zł

Organizator-szkoła jogi Manomani, ul. Kościuszki 34, Wrocław

Miejsce warsztatu- szkoła jogi manomani

Zgłoszenia: telefonicznie, mailem lub osobiście w recepcji szkoły. Potwierdzeniem rezerwacji  miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki.

Tel. 607 608 639
Mail: marianna@manomani.pl

Zaliczka:  100 pln ( płatna do 16.05.2019). Wpłata osobiście z recepcji szkoły lub (dla osób z poza Wrocławia) przelewem na konto z dopiskiem SERCE

Prosimy wpłacać na konto tylko kwotę zaliczki.

W przypadku rezygnacji z warsztatu powyżej tygodnia przed terminem zaliczka zwrotna 50%, poniżej tygodnia zaliczka bezzwrotna.


Konto: ING Bank Śląski
11 1050 1575 1000 0022 8061 8345
Maria Gutterwil Manomani, ul. Kościuszki 34, Wrocław

EWA WARDZAŁA
dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Senior Intermediate I, indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka i nauczycielka klasycznego tańca indyjskiego. Rokrocznie odwiedza Instytut B.K.S. Iyengara w Punie (RIMYI), gdzie oprócz regularnej praktyki asystuje na lekcjach terapeutycznych, szkoląc się w pracy z różnymi schorzeniami. Prowadzi kursy nauczycielskie na poziomie Introductory ora Junior Intermediate, egzaminuje, organizuje jogiczno - kulturoznawcze wyprawy do Indii. Prywatnie uwielbia podróżować i fotografować.

Natasza Moszkowicz- dyplomowana nauczycielka jogi według metody Iyengara® w stopniu Senior Intermediate I. Praktykuje od 18 lat. Poszukująca z natury. Z wykształcenia filozof i religioznawca. Z zamiłowania pisze, tłumaczy, fotografuje, inspiruje, organizuje, powołuje… Współtworzy Krakowski Warsztat Jogi, w ramach którego prowadzi Nauczycielski Program Szkoleniowy, Warsztaty Tematyczne i coroczne Wyprawy z Jogą do Indii. Tłumaczy organizowane w Polsce konwencje z nauczycielami o międzynarodowej renomie. Studiuje regularnie w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (Pune, Indie),oraz pod okiem nauczycieli stopnia Advanced. Działaczka Komitetu Technicznego i egzaminator Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. W Warszawie na Ochocie uczy zarówno stawiających pierwsze kroki na macie (znajdując we wprowadzaniu do praktyki szczególne upodobanie), jak i nauczycieli. Prowadzi także praktykę indywidualną wspierającą terapię medyczną/rehabilitację..


Autor:
Treść:
Kod z obrazka:
Asia Ł., dodano: 2018-12-19 11:18:09
Wysłałam maila w sprawie warsztatu z Ewą Wardzałą. Mogłam wpaść do spamu :)
Marianna, dodano: 2016-09-01 10:30:23
Tak,sa. Zapraszamy.
ania, dodano: 2016-09-01 07:00:57
prosze o ingirmacje czy sa jeszcze wolne miejsca?
małgorzata m., dodano: 2012-02-14 15:52:35
zapisuje się. kasę przyniosę w czwartek
MARIA GUTTERWIL - 0 607 608 639
undicom.pl
projektowanie stron internetowych katowice, strony www zabrze
Cms by
Zapraszamy na zajęcia joga we Wrocławiu