Nauczycielki

Marianna Gutterwil

Marianna – założycielka i właścicielka szkoły. Historyczka sztuki od ponad 15 lat zajmująca się jogą. Aktualnie posiada dyplom nauczycielki jogi II stopnia wydany przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, gdzie jeździ corocznie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara i komisji certyfikacyjnej nadającej stopnie nauczycielskie. Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Lois Steinberg, Rity Keller, Faeq i Corin Biria. Instruktor Matwork Pilates. Naukę pilates pobierała u australijskiej prezenterki i szkoleniowca Bogny Janik- Forbes pracującej wg metody Michaela Kinga z Pilates Institute w Londynie.
W 2005 roku w Krakowie pod okiem Romka Grzeszykowskiego rozpoczęłam kurs nauczycielski. Od grudnia 2008 jestem nauczycielką jogi wg. przekazu B.K.S Iyengara.

W Manomani prowadzi zaawansowane grupy jogi i pilates, zajęcia terapeutyczne i warsztatowe.


Małgorzata Gaik


W 2004 roku, w poszukiwaniu formy ruchu, która byłaby dla mnie w pełni satysfakcjonująca, przeczytałam książeczkę pt. „15 minut ćwiczeń PILATESA dla zdrowia i urody”. Po kilku latach spędzonych na uprawianiu różnych form fitnessu, stwierdziłam, że dokładnie tego potrzebuję. Niedługo potem trafiłam na zajęcia prowadzone tą metodą przez Mariannę i… poczułam się jak w domu. Pilates stał się ważną częścią mojego życia.
Nawyki wpojone mi na sali gimnastycznej przeniosły się na codzienne życie. Poprawiły jego jakość i komfort. Dzisiaj pozwalają mi lepiej i bardziej świadomie uprawiać inne dyscypliny sportu.
Ta subtelna praca z ciałem, wykonywana w skupieniu, daje zaskakujące efekty i bardzo dużo radości, którą teraz dzielę się z innymi.”

Obecnie Małgosia zajmuje się indywidualną pracą pilates na aparatach.


Paula Panasiuk

Z wykształcenia chemiczka, z zawodu visual merchandiser, z zamiłowania joginka. Zaczęłam praktykować jeszcze na studiach w Szczecinie, gdzie joga była dla mnie w tamtym okresie kolejną formą ruchu. Po latach praktyki poczułam czym tak naprawdę jest dla mnie joga. Chęć przekazania tego dobrostanu spowodowała, że zaczęłam się kształcić w kierunku nauczania jogi pod okiem Ewy i Rafała Lichtarowiczów.
Po przeprowadzce do Wrocławia trafiłam do szkoły Namaste, gdzie rok później rozpoczęłam szkolenie nauczycielskie w systemie mentorskim. Uczestniczę regularnie w warsztatach i zajęciach u polskich (Konrad Kocot, Paulina Stróż, Ewa Wardzała) oraz zagranicznych nauczycieli (Lois Steinberg, o. Joe Perejra, Gabriella Giubilaro).
Każde warsztaty, zajęcia czy praktyka własna utwierdzają mnie w tym, że jestem na dobrej ścieżce.

Paula prowadzi kursy jogi Iyengara dla początkujących i grupy początkujące oraz średniozaawansowane.

Małgorzata Skórska

Nauczycielka jogi metodą B.K.S. Iyengara. Regularnie uczestniczy w warsztatach renomowanych polskich i światowych nauczycieli. Stale pogłębia praktykę własną i ciągle się uczy.

Członek zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
Jest trenerem rozwoju osobistego i finalizuje kurs pracy z traumą Somatic Experiencing. Pasjonuje się najnowszymi badania z zakresu psychologii i funkcjonowania układu nerwowego. Podczas prowadzonych szkoleń i warsztatów wykorzystuje doświadczenia z praktyki jogi, a na zajęciach jogi wykorzystuje umiejętności trenerskie i komunikacyjne, odkrywając w ten sposób spójność wszechświata i uniwersalność jogi.
Podczas swoich zajęć zwraca szczególną uwagę na harmonię, świadomość ciała i oddechu, precyzję praktyki. Ważnym elementem jest regeneracja i głęboka relaksacja, które umożliwiają niwelowanie stresu i napięć, które towarzyszą nam coraz mocniej w życiu codziennym. Zwraca uwagę na pełnię, równowagę między ciałem, oddechem i umysłem. Wierzy, że joga jest nieustanną podróżą, która napełnia ciało inteligencją i energią, a umysłowi pozwala poszybować w przestworza.

Małgosia prowadzi w Manomani kursy jogi dla początkujących.

Marta Chocian

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, zawodowo związana z finansami inwestycyjnymi. Prywatnie kochająca mądry i uważny ruch kocia-mama, którą łatwo przekupić czekoladą i żelkami. Do metody Pilates miałam dwa podejścia. Pierwsze kilka lat temu, gdy szukałam zajęć, które pomogłyby mi rozwijać umiejętności taneczne. Kolejny raz w 2022 roku z zalecenia fizjoterapeutki uroginekologicznej i wtedy przepadłam. Zaczęłam odkrywać ten świat z zupełnie innej perspektywy, a także z innym podejściem. Cenię metodę Pilates za mądre podejście do ciała, jego funkcjonalności z poszanowaniem jego ograniczeń – za to że jest to metoda dla każdego. Pilates pomógł mi pozbyć się dolegliwości bólowych i pomaga mi zachować sprawność na co dzień. Dlatego jesienią 2022 rozpoczęłam szkolenie Classical Pilates Pioneer Program 1 u Weroniki Radkowskiej w Poznaniu, by móc dalej się uczyć i rozwijać, a także dzielić tą wiedzą i doświadczeniem z innymi.