Nauczyciele

Marianna Gutterwil

Marianna – założycielka i właścicielka szkoły. Historyczka sztuki od ponad 15 lat zajmująca się jogą. Aktualnie posiada dyplom nauczyciela jogi stopnia Junior Intermediate I wydany przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, gdzie jeździ corocznie. Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Lois Steinberg, Rity Keller, Faeq i Corin Biria. Instruktor Matwork Pilates. Naukę pilates pobierała u australijskiej prezenterki i szkoleniowca Bogny Janik- Forbes pracującej wg metody Michaela Kinga z Pilates Institute w Londynie.
W 2005 roku w Krakowie pod okiem Romka Grzeszykowskiego rozpoczęłam kurs nauczycielski. Od grudnia 2008 jestem nauczycielką jogi wg. przekazu B.K.S Iyengara.


Małgorzata Gaik


W 2004 roku, w poszukiwaniu formy ruchu, która byłaby dla mnie w pełni satysfakcjonująca, przeczytałam książeczkę pt. „15 minut ćwiczeń PILATESA dla zdrowia i urody”. Po kilku latach spędzonych na uprawianiu różnych form fitnessu, stwierdziłam, że dokładnie tego potrzebuję. Niedługo potem trafiłam na zajęcia prowadzone tą metodą przez Mariannę i… poczułam się jak w domu. Pilates stał się ważną częścią mojego życia.
Nawyki wpojone mi na sali gimnastycznej przeniosły sie na codzienne życie. Poprawiły jego jakość i komfort. Dzisiaj pozwalają mi lepiej i bardziej świadomie uprawiać inne dyscypliny sportu.
Ta subtelna praca z ciałem, wykonywana w skupieniu, daje zaskakujące efekty i bardzo dużo radości, którą teraz dzielę się z innymi.


Natalia Rybska


Praktykuje jogę od 2013 roku, pod okiem Kasi Streit i Marianny Gutterwil, a także jako uczestniczka warsztatów. Od stycznia 2016 prowadzę zajęcia grupy początkującej w Manomani. Od jesieni 2016 roku uczestniczka kursu nauczycielskiego na stopień Introductory II. Jako czynna zawodowo fizjoterapeutka od lat interesuję się ludzkim ciałem i pracą nad nim.
Joga, podobnie jak fizjoterapia najpierw bada i obnaża słabe strony ludzkiego ciała, a następnie wnikliwym i cierpliwym pokazuje drogę i daje narzędzia do pracy z nimi.
Na jogę trafiłam przypadkiem, ale nie przypadkiem zostałam. Ucząc się od wspaniałych nauczycieli pokochałam jogę, a dzięki jodze także siebie. Dlatego pozostałam wierna i jodze i Manomani. Zmaganie się z samym sobą na macie pozwala poznać lepiej swoje słabe strony, ale także celebrować te mocne. To podróż, która nie zawsze jest łatwa, ale zawsze się opłaca i nigdy nie ma finału, a więc nie można ani wygrać ani przegrać. Dlatego każda minuta praktyki ma sens i wzbogaca ciało, umysł i serce.
Od kiedy mam przyjemność także sama uczyć, widzę, że joga może być dobra dla każdego i każdy z nas może z niej czerpać to, co w codziennym życiu dodaje nam sił. Zarówno fizycznych jak i duchowych.


Paulina Turowicz

„Joga wrosła w moje życie zupełnie niepostrzeżenie. Nie pamiętam dokładnie, kiedy pierwszy raz trafiłam na zajęcia, na pewno byłam wtedy jeszcze w liceum. I tak od pojedynczych razy tu i tam, nim się obejrzałam, uczestniczyłam już w regularnych zajęciach. Miałam wielkie szczęście już na początku mojej jogicznej drogi trafić do wspaniałych, inspirujących nauczycieli: Marii Kielar, Bartka Miklasa i Marianny Gutterwil, za co jestem im niezmiernie wdzięczna. Wraz z upływem czasu i wieku moja motywacja do praktyki się zmienia, niezmienna natomiast pozostaje radość jaką czerpię z każdej chwili spędzonej na macie. Obecnie uczestniczę w nauczycielskim programie szkoleniowym przygotowującym do egzaminu na stopień Introductory II. Równocześnie z niesłabnącym zapałem biorę udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Polski i z zagranicy.”