Wrocław. Joga i Pilates Manomani
certyfikat-iyengara
Joga wg. przekazu B.K.S. Iyengara

 

To jeden ze starożytnych systemów filozofii indyjskiej. To nauka jednocząca i równoważąca wszystkie aspekty życia- fizyczne, mentalne, emocjonalne, a nawet duchowe.  
W słynnym traktacie „Yogasutry” indyjski filozof  Patańjali definiuje jogę „jogah cittavritti nirodhah” - joga to powściągnięcie poruszeń świadomości.
 
Regularna praktyka asan (pozycji jogicznych) i pranayam (ćwiczeń oddechowych) przynosi niezliczone korzyści dla ciała i umysłu:

-wzmacnia i  uelastycznia ciało
- napełnia energią
-daje odprężenie
- podnosi pewność i świadomość siebie
-odmładza komórki ciała

 
a także:

-leczy stres
-wzmacnia system odpornościowy
-reguluje metabolizm i wydzielanie hormonów
-optymalizuje ciśnienie
uczy koncentracji, pokory i cierpliwości


Ujmując rzecz najprościej –joga pomaga żyć.

Joga to nie zestaw trudnych ćwiczeń fizycznych dla sportowców, to ćwiczenie UMYSŁU poprzez ciało. Świadomość ciała pozwala osiągnąć wyższą świadomość swojej energii i procesów myślowych, dzięki czemu ostatecznie uświadamiamy sobie jak funkcjonuje układ nerwowy i stajemy sie bardziej wrażliwi na "uśpioną" część mózgu - nieświadomość.

 

B.K.S. Iyengar –(ur. 14 grudnia 1918 r.- zm. 20 sierpnia 2014 r.) był jedym z najwybitniejszych  autorytetów i nauczycieli jogi na świecie, uznanym przez magazyn „Time” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osobistości XX wieku. Autor klasycznych już podręczników do nauki jogi - „Światło Jogi”, „Światło Pranayamy”. Praktykował ponad 70 lat, a dzięki stworzonej przez niego metodzie zwanej jogą iyengarowską, miliony osób na całym świecie rozpoczęło praktykę jogi. Niebywała precyzja i personalizacja przekazu to cechy charakterystyczne dla tej odmiany jogi. Ale tym co sprawiło, że joga wg przekazu B.K.S. Iyengara stała się tak popularna są jej terapeutyczne zastosowania. Dzięki wykorzystaniu pomocy ( m.in. kocy, kostek, pasków) doświadczony nauczyciel może nie tylko dostosować poszczególne pozycje do możliwości adepta, ale i leczyć jego dolegliwości.

 
MARIA GUTTERWIL - 0 607 608 639
undicom.pl
projektowanie stron internetowych katowice, strony www zabrze
Cms by
Zapraszamy na zajęcia joga we Wrocławiu